TÜRCERT Hakkında

TÜRCERT Uluslararası Kalite Belgelendirme TÜRCERT A.S. 2005 yılında kuruldu. Kuruluş 2005 olmakla birlikte TÜRCERT Ltd. Şirketinin belgelendirme hizmetleri kapsamında Türkiye ve Azerbaycan da ki geçmişi 8 yıllık bir süreye yayılmaktadır. TÜRCERT A.S., İngiltere’deki merkez ofisinin sahip olduğu OSAS Avusturya akreditasyonu vasıtası ile Türkiye belgelendirme sektöründe yoğun ve başarılı bir çalışmaya imza atmıştır. TÜRCERT A.S. Ltd. özellikle ISO Guide 62 ve 66 ya göre sistem belgelendirme yapmak üzere yapılandırılmış olmakla birlikte Prosedürleri ve sistem dokümantasyonu TÜRCERT A.S. nın sistem belgelendirme, Ürün Belgelendirme, Hizmet Belgelendirme, Personel Belgelendirme konularında da faaliyet göstermesi için yapılandırılmıştır. TÜRCERT A.S. nın hizmetleri herkese açıktır ve her hangi bir şekilde sınırlandırılmamıştır. TÜRCERT A.S. faaliyetlerini uluslar arası kuruluşların belirlediği klavuzlardaki kurallara uygun olarak gerçekleştirmektedir. Şirketleşmeden önce temsilcilik ve OSAS Avusturya akreditasyonlu belgelendirme hizmetlerini uzun süre devam ettirmiş ve 2005 yılında şirketleşerek ve bünyesine TSE de uzun yıllar sistem, ürün ve hizmet belgelendirme faaliyetlerini yürütmüş ve yönetmiş yöneticileri alarak gelecekte yapacağı başarılı faaliyetlerin kaynak ve altyapısını tamamlamıştır. Bu amaçlardan bir tanesi de OSAS Avusturya akreditasyonlu belgelendirme faaliyetlerini yürütmek şeklinde belirlemiştir.

Şirket Yapısı ve Ortakları – İştirakleri Hakkında Bilgi Training

TÜRCERT A.S. Uluslarası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. nin ortakları ve payları aşağıdaki gibidir.

>

Turk Istanbul kentinde 1993 ylında kurulmuş olan anonim şirket statüsünde bir şirkettir ve faaliyetlerini Türkiye ile birlikte pek çok denizaşırı ülkede OSAS Avusturya akreditasyonuna bağılı olarak sürdürmektedir. Bu kuruluş ve faaliyetleri ile ilgili bilgi http://www.osas.at/  veya http://www.osas.at/  web adreslerinden alınabilir.

Hasan Kutlu, Uzay Mühendisi Uzman ve yönetici olarak görev yapmıştır. TÜRCERT A.S. ortağı ve yönetimine görev alması ile KDM deki hisselerini devretmiştir. TÜRCERT A.S. da ofis yöneticisi ve denetçi olarak görev yapmaktadır. TÜRCERT A.S. daki ortaklığı ve çalışması dışında her hangi bir ticari faaliyeti yoktur.

Bununla birlikte TÜRCERT A.S. Uluslar arası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. belgelendirme yaptığı ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve diğer standartlarda verilen şartlara duyulan güvenden dolayı her hangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Bu standartlara göre yapılan belgelendirmelerden oluşacak her hangi bir zarardan dolayı sorumlu olmayacağını beyan etmektedir. TÜRCERT A.S. tarafından yapılacak olan belgelendirme tedarikçinin veya her hangi bir ilgili tarafın üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini yok etmez.


TÜRCERT; Türkiye başta olmak üzere Kafkaslarda, Balkan ülkelerinde ve Kıbrıs adası çoğrafi bölgerinde faaliyet göstermektedir.


İletişim Bilgileri

Telefon :0 212 702 40 00

Faks     :0 212 909 21 10

e-mail : [email protected]

web: www.turcert.com.tr

 

BELGELENDİRME KURUMSAL
© TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş.
Merkez Mh, Gençosman Cd, No 11 - Güngören - İstanbul
Tel: 0212 702 40 00 - 0 212 702 22 30 Fax: 0 212 909 21 10